• Як налаштувати екшн-камеру AIRON ProCam 8: ТОП-5 способів поліпшити вашу зйомку

  Як налаштувати екшн-камеру AIRON ProCam 8: ТОП-5 способів поліпшити вашу зйомку

  Автор: ОКСАНА ШКОДОВСКАЯ Дата: 19.06.2021 Переглядів: 163 Коментарі : 0

  Швидше за все, ви навіть не замислювалися про те, що екшн-камеру можна, або навіть потрібно, налаштовувати перед зйомкою. Більшість користувачів просто вмикають запис, а потім з розчаруванням дивляться відзняті кадри. Нестабільна, несфокусована картинка з шумами і пікселями – знайомо? Тоді швидше заходите в меню вашої AIRON ProCam 8 і починайте налаштовувати екшн-камеру.

  Як налаштувати AIRON ProCam 8

  Для початку, не хвилюйтеся. Екшн-камери розраховані на простоту у використанні, а тому вам не потрібно проходити цілий курс навчання. Найчастіше все закінчується налаштуванням одного-двох параметрів перед початком зйомки, що займе від сили хвилину вашого часу. Отже, давайте розберемося з пунктами меню AIRON ProCam 8, які можуть кардинально змінити якість ваших відео.


  1. Роздільна здатність і кодек

  Тут все просто – чим вище роздільна здатність, тим якісніше відео, але і тим більше місця воно займе на карті пам’яті. Короткі ефектні ролики з трюками на велосипеді/скейті/самокаті варто відзняти в 4K з максимальною частотою кадрів. Для довгих відео прогулянок або монологів на камеру варто зменшити якість, адже так ви ризикуєте зайняти весь простір на карті пам’яті і витратити набагато більше часу на монтаж і рендеринг.

  Зверніть увагу, що для запису ефектного Slow motion з 240 FPS на AIRON ProCam 8, вам потрібно переключитися на 720P (1280×720) або VGA (640×480). Спробуйте відзняти один і той же кадр з різнрю роздільною здатністю і різним FPS. Відчуйте різницю на практиці, а не на словах. Так ви навчитеся інтуїтивно підбирати кращі налаштування перед будь-яким типом зйомки.

  Пару слів про налаштування кодека. У меню цього пункту лише два варіанти – H264, H265. Це два стандарти стиснення відео, які впливають на вагу файлу і його якість при перегляді. Спробуйте обидва варіанти, оцініть різницю. Якщо вона для вас очевидна – пожертвуйте місцем на карті пам’яті заради більш високої якості картинки.

  2. Робота зі світлочутливістю і шумами (ISO)

  Параметр ISO відповідає за світлочутливість, а також за наявність шумів на ваших фото або відео. AIRON ProCam 8 дозволяє виставити ISO від 100 до 1600. При хорошому освітленні, намагайтеся тримати значення ISO якнайнижче, інакше ризикуєте отримати шуми. При поганому освітленні спробуйте збільшувати ISO і стежте за результатом. Згодом ви навчитеся знаходити ідеальні налаштування і назавжди позбавитеся від шумів.

  Для оцінки освітленості використовуйте пункт меню «Замір експозиції». Це допоможе при зйомках в складних умовах правильно оцінити кількість світла і підлаштовувати світлочутливість AIRON ProCam 8.


  3. Готові налаштування світла і кольору (WDR, Баланс білого та інші)

  Зйомка на екшн-камеру рідко відбувається в ідеальних умовах для запису відео. Складно думати про те, що фон занадто засвічений, коли ти летиш на лижах з гори або зовсім спускаєшся з небес на парашуті. Саме в такі моменти варто розраховувати на WDR (Wide dynamic range). Ця чарівна функція затемнює занадто світлі елементи кадру і освітлює занадто темні, створюючи в результаті приємну картинку.

  «Баланс білого», як не дивно, відповідає за баланс білого кольору при різних видах освітлення. AIRON ProCam 8 має наступні пункти: Авто, Денне світло, Хмарно, Вольфрам, Флуоресцент, Під водою. Радимо не зупинятися на «Авто» і поекспериментувати з іншими. Можливо, саме тут криється секрет успіху ваших майбутніх кадрів.

  Пункт «Частота мережі» призначений для запису відео в приміщенні при світлі лампи і має всього два значення: 50Hz і 60Hz. Якщо ви не плануєте подорож до Америки, залишайтеся на значенні 50Hz. Справа в тому, що США, Канада, Мексика та інші країни американських континентів мають стандарт частоти 60Hz, що впливає на зйомку при світлі ламп.

  «Фільтр кольору» заощадить ваш час при монтажі, якщо ви спочатку хочете зняти ролик в чорно-білому форматі або з ефектом сепії. Найголовніше – не забудьте переключитися назад на кольоровий режим перед початком наступної зйомки!

  4. Секретні «фішки» – нічна зйомка, стабілізація, риб’яче око

  Вище ми зачіпали тему зйомки при поганому освітленні, але для запису відео в нічний час доби є спеціальний режим «Нічна зйомка». Не плутати з зеленим режимом нічного бачення з фільмів з Томом Крузом! Ця установка всього-на-всього ловить максимум світла з вашого оточення, але не дозволяє бачити в темряві. Використовуйте цей параметр для атмосферних зйомок при світлі місяця або лісового багаття.

  Цифрова стабілізація просто незамінна для запису відео в русі. Переконайтеся в цьому самі! Вимкніть стабілізацію і пробіжіться з камерою в руках. А тепер повторіть це, але з увімкненою стабілізацією. На щастя, налаштовувати цей режим не потрібно, просто увімкніть його і насолоджуйтеся плавним зйомкою найекстремальніших моментів вашого життя.

  Ефект риб’яче око найчастіше асоціюється саме з екшн-камерами. Все завдяки великому куту об’єктива, який дозволяє знімати максимальне охоплення простору навколо себе. Якщо ви не фанат подібних ефектів, від риб’ячого ока легко позбутися за допомогою зміни кута зйомки або навіть за допомогою окремого пункту меню «Корекція риб’ячого ока».


  5. Спрощення зйомки і монтажу за допомогою налаштувань камери

  Набридло під час монтажу вирізати момент вмиканням і виключення камери? Активуйте налаштування «Датчик руху» і екшн-камера буде вмикати запис автоматично при фіксації руху в своєму полі видимості.

  Хочете максимально скоротити час між вмиканням камери і початком зйомки? «Автозапис при вмиканні» дозволить починати зйомку за секунди. Це допоможе записати самі невловимі моменти відразу ж після того, як ви їх помітили.

  Пункт «Авто фото під час запису відео» дозволить вбити двох зайців одним пострілом. Після запису ви будете мати як відео, так і кілька фото, які можна відразу передати через Wi-Fi на смартфон і відправити своїм друзям або опублікувати в соцмережі.

  Що в підсумку?

  Як виявилося, меню AIRON ProCam 8 таїть в собі безліч цікавих і корисних налаштувань, які можуть кардинально змінити якість відео і ваш підхід до зйомок.

  Не обмежуйтеся кнопками «Запис» і «Стоп», експериментуйте з експозицією, роздільною здатністю і частотою кадрів, виходьте із зони комфорту і освоюйте нові техніки зйомки. Саме так зароджуються справжні відео-шедеври, які можна переглядати десятки разів!

  Коментарі

  Написати коментар

  Captcha