Топ-5 програм для монтажу відео з екшн-камери ProCam 4K Plus

блог AIRON
Простота – ось головна перевага хороших екшн-камер. Якщо раніше потрібно було купувати дороге і громіздке відео-обладнання, щоб отримати пристойні кадри, то тепер достатньо натиснути всього одну кнопку на мініатюрній action камері.
 
Візьмемо за приклад ProCam 4K Plus від компанії Airon – ця камера дозволить створювати високоякісні 4К відео відразу ж після розпакування. Ось тільки зйомка відео – це лише перший етап створення якісного контенту. Попереду чекають монтаж і публікація. Якщо з останнім ще можна впоратися, то монтаж здається чимось складним, що потребує безлічі додаткових знань і навичок.
 
У багатьох початківців операторів і контент-мейкерів опускаються руки при виді десятків незрозумілих повзунків, налаштувань і функцій у першого-ліпшого редактора відео. Чому не можна монтувати відео так само просто, як знімати його на екшн-камеру?
 
Якщо ви впізнаєте себе, не поспішайте засмучуватися – монтаж відео так само простий, як і зйомка на ProCam 4K Plus, за умови використання відповідних програм.
 
Давайте поглянемо на кращі програми та додатки для монтажу відео з екшн-камер. Можливо, це допоможе вам позбавитися від страху перед процесом монтажу і поверне азарт до створення приголомшливого відео-контенту.
 
программа для монтажа видео с экшен камеры, фото

 

1. VSDC Free Video Editor – ваш універсальний інструмент монтажу

 
Редактор відео від компанії Flash-Integro LLC є дійсно простою програмою із безмежними можливостями. Уже на старті вам буде запропоновано завантажити відео, створити слайдшоу, записати відео з екрану і багато іншого.
 
Вибравши потрібний режим ви потрапляєте в інтуїтивно зрозумілий інтерфейс з акцентом на основні функції. Почніть із завантаження відео – це можна зробити як безпосередньо з екшн-камери, так і скачавши його попередньо на жорсткий диск комп’ютера.
 
Рекомендуємо вибрати саме другий варіант, адже він прискорить збереження, завантаження відео з action камери і на неї. Також це підстрахує вас в разі від’єднання USB кабелю або несподіваного відключення комп’ютера / камери. Одним словом – не ризикуйте своїм часом і нервами.
 
У монтажі найчастіше необхідна функція обрізання, склеювання, заглушення звуку і тд. Все це не заховано десь в налаштуваннях, а знаходиться на самому видному місці віконця меню. Крім стандартного редагування пропонуємо вам погратися з різними ефектами, особливо пов’язаними з текстом.
 
VSDC Free Video Editor дозволяє просто і швидко розмістити ваше відео всередині тексту, що дуже ефектно виглядає в якості заставки для блогу чи вступного кадру перед тревел-відео.
 
Допомогти в освоєнні подібних прийомів допоможуть сотні відео-інструкцій від таких же користувачів на YouTube. Програма досить популярна, а тому її аудиторія часто ділиться уроками і порадами по монтажу знятого на екше-камеру відео.
 
 
 

2. iMovie – коли більше нічого не потрібно

Якщо користувачі Windows практично не використовують стандартні програми, то власники техніки Apple найчастіше зупиняються на вбудованому безкоштовному редакторі відео iMovie.
 
Інтерфейс програми зустрічає інтуїтивністю і мінімалізмом, який властивий всім додаткам для MacOS. Вже зі старту, без всяких налаштувань, ви можете імпортувати відео і приступити до монтажу.
 
Як і VSDC Free Video Editor редактор iMovie відмінно справляється з обробкою 4К відео. Також програма розпізнає всі формати відео з екшн-камер, тому можете забути про конвертування і втрату якості.
 
 
iMovie по праву заслужив любов і довіру користувачів, а тому має значну аудиторію. На YouTube ви зможете знайти уроки, гайди і навіть повноцінні курси по монтажу відео з екшн-камери.
 
Також вражають приклади робіт професійних операторів і монтажерів, які створюють за допомогою iMovie роботи рівня Голлівуду.
 
 

3. ShotCut – знахідка для користувача Linux

ShotCut є кросплатформним відеоредактором, що означає його доступність на Linux, Windows і MacOS.
 
За функціоналом ShotCut найбільше схожий на VSDC Free Video Editor – такий же простий інтерфейс і набір базових інструментів. Що стосується більш просунутих функцій, ShotCut трохи відстає від свого побратима на Windows, але постійні оновлення скорочують дистанцію між двома відеоредакторами.
 
Якщо ви користуєтеся Linux і хочете монтувати відео з екшн-камери саме на цій операційній системі – ShotCut стане кращим вибором. Користувачі інших ОС частіше віддають перевагу більш професійним редакторам, що були згадані вище.

 

4. DaVinci Resolve – інструмент режисера

Цей відеоредактор доступний на Windows і Mac, його функціонал практично ідентичний з VSDC Free Video Editor і iMovie, а простота інтерфейсу і інтуїтивність поступилися місцем тонкощам графічних налаштувань.
 
Чому тоді DaVinci Resolve залишається популярним інструментом, особливо в колі режисерів? Вся справа в кольорокорекції – DaVinci Resolve справляється з нею краще за всі програми в нашій добірці.
 
Якщо вам необхідний базовий монтаж відео з екшн-камери, радимо вибрати програму з більш простим інтерфейсом і системними вимогами. Якщо ж ви хочете більшого – DaVinci Resolve допоможе створити дійсно якісну і професійну картинку.
программа для монтажа видео с экшн камер, фото

 

5. Quik – максимальний рівень простоти

Та все це здається занадто складним? У випадку з Quik вам навіть не потрібно включати комп’ютер, обійдемося одним лише смартфоном на Android або iOS.
 
Quik – це творіння компанії GoPro. Додаток взяв все краще від попередника Studio і втілив в оболонці мобільного редактора. Інтуїтивний і максимально простий інтерфейс, великий вибір інструментів і форматів – Quik є конкурентом навіть для своїх більш великовагових побратимів на Windows і macOS.
 
Завдяки швидкості роботи програми, ви можете отримати змонтований матеріал через лічені хвилини, що особливо актуально для тревел-блогерів, які не мають можливості проводити години за ноутбуком.
 
Про якість відео переживати не варто – Quik видає прекрасну картинку з роздільною здатністю до 1080р. Чого ще вимагати від додатка для смартфона?

 

Приємний підсумок

Якими б не були ваші запити по монтажу відео з екшн-камери ProCam 4K Plus, якою б ОС ви не користувалися – завжди знайдеться якісна і безкоштовна програма з потрібним функціоналом.
 
Впевнені, наша добірка дозволить вам за лічені хвилини створювати справжні шедеври без десятків годин навчання і звикання до інтерфейсу. Почніть творити вже зараз і діліться результатом в коментарях!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *