ТОП-5 книг для гарного настрою

В умовах карантину легко піддатися паніці, забити голову негативними думками і кожні 5 хвилин оновлювати стрічку з десятками похмурих новин. Але хіба обов’язково піддавати себе такому стресу?

Відкрийте вікна, впустіть промені весняного сонця, дістаньте електронну книгу і оберіть з нашого списку літератури те, що точно підніме ваш настрій.

«Наївно. Супер» Ерленд Лу

Мила, забавна і захоплююча історія про 25-річного норвежця, якого спіткала криза середнього віку. У своєму потоці думок і метаннях він приходить до десятка цікавих ідей і суджень, які можна розбирати на цитати.

Ця книга не тільки підніме ваш настрій, але і дасть відповіді на найнесподіваніші питання. Особливо актуально, якщо ви, як і головний герой, перебуваєте на порозі кризи середнього віку – досвід норвезького “брата по нещастю” вам точно стане в нагоді.

У чому головний посил «Наївно. Супер»? У виході із зони комфорту. Нічого не зміниться, якщо сидіти вдома і копатися в своїх думках. Вийдіть на вулицю, зустріньтесь з думкою інших, переконайтесь, що все не так погано, як здавалося. Тільки так можна прийняти себе, цей світ і, нарешті, стати щасливим.

 

«Дживс і Вустер» П. Г. Вудхауз

Це цілий цикл романів (1916-1974 роки!) про пригоди молодого британського аристократа Берті Вустера і його помічника Дживса. Два героя потрапляють в нестандартні ситуації, їх поведінка і роздуми можуть викликати як усмішку, так і щирий сміх.

Про актуальність пригод Дживса і Вустера говорять не тільки цілих 60 років роботи автора над романами, але і дійсно культовий серіал за мотивами книги з Х’ю Лорі і Стівеном Фраєм в головних ролях. Уривки з нього навіть сьогодні залітають в тренди соцмереж і ютуба.

Ерудований Дживс і легковажний Вустер потрапили в таку кількість колотнеч і неабияких історій, що складно рекомендувати якийсь певний роман про їх пригоди. Радимо завантажити цілу збірку оповідань на свою електронну книгу і повністю зануритися в британський гумор цієї парочки друзів.

 

«Просто разом» Анна Гавальда

Якщо в попередній книзі два героя потрапляли в різні ситуації, то в романі Анни Гавальди трьох героїв доля звела під одним дахом і разом вони допомагають один одному змінити життя на краще.

Молода дівчина Камілла працює ночами прибиральницею, страждає від стресу і згадує про те, що колись була художницею. Сором’язливий продавець листівок Філібер, в якому ще відчуваються залишки його аристократичного роду. Талановитий кухар Франк встигає працювати в ресторані і доглядати за старою бабусею.

Окремо всі три героя слабкі і страждають від цього. Але будучи разом, вони знаходять спокій і внутрішнє тепло. Книга торкається теми дружби, розуміння і взаємовиручки. Є вихід навіть із найсумнішої ситуації, якщо ти не один.

 

«Що сказав небіжчик» Іоанна Хмелевська

Чули колись про іронічний детектив? Саме польська письменниця Іоанна Хмелевська відкрила для нашого читача такий жанр і прославилася дійсно нестандартною книгою «Що сказав небіжчик».

Головну героїню Іоанну по робочому контракту занесло в Данію. Хоч вона простий польський архітектор, талант потрапляти в пригоди приводить Іоанну в підпільне казино. Там вона стає свідком перестрілки і чує від вмираючої жертви загадковий шифр.

Героїню викрадають мафіозі і намагаються дізнатися деталі останніх слів небіжчика, але Іоанна не така проста і грає зі злочинцями свою гру. Таким нестандартним підходом до подачі історії книга привернула до себе увагу і навіть була екранізована за участю відомих радянських акторів.

«Що сказав небіжчик» – це відмінне чтиво для підняття настрою і занурення в атмосферу справжнього детектива. Героїня Іоанна не припиняє дивувати, утримуючи інтерес до розвитку подій до самого кінця. Цю книгу точно не соромно порекомендувати всім своїм друзям для ненудного карантину.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *