ТОП-5 книг для гарного настрою

В умовах карантину легко піддатися паніці, забити голову негативними думками і кожні 5 хвилин оновлювати стрічку з десятками похмурих новин. Але хіба обов’язково піддавати себе такому стресу?

Відкрийте вікна, впустіть промені весняного сонця, дістаньте електронну книгу і оберіть з нашого списку літератури те, що точно підніме ваш настрій.

«Наївно. Супер» Ерленд Лу

Мила, забавна і захоплююча історія про 25-річного норвежця, якого спіткала криза середнього віку. У своєму потоці думок і метаннях він приходить до десятка цікавих ідей і суджень, які можна розбирати на цитати.

Ця книга не тільки підніме ваш настрій, але і дасть відповіді на найнесподіваніші питання. Особливо актуально, якщо ви, як і головний герой, перебуваєте на порозі кризи середнього віку – досвід норвезького “брата по нещастю” вам точно стане в нагоді.

У чому головний посил «Наївно. Супер»? У виході із зони комфорту. Нічого не зміниться, якщо сидіти вдома і копатися в своїх думках. Вийдіть на вулицю, зустріньтесь з думкою інших, переконайтесь, що все не так погано, як здавалося. Тільки так можна прийняти себе, цей світ і, нарешті, стати щасливим.

 

«Дживс і Вустер» П. Г. Вудхауз

Це цілий цикл романів (1916-1974 роки!) про пригоди молодого британського аристократа Берті Вустера і його помічника Дживса. Два героя потрапляють в нестандартні ситуації, їх поведінка і роздуми можуть викликати як усмішку, так і щирий сміх.

Про актуальність пригод Дживса і Вустера говорять не тільки цілих 60 років роботи автора над романами, але і дійсно культовий серіал за мотивами книги з Х’ю Лорі і Стівеном Фраєм в головних ролях. Уривки з нього навіть сьогодні залітають в тренди соцмереж і ютуба.

Ерудований Дживс і легковажний Вустер потрапили в таку кількість колотнеч і неабияких історій, що складно рекомендувати якийсь певний роман про їх пригоди. Радимо завантажити цілу збірку оповідань на свою електронну книгу і повністю зануритися в британський гумор цієї парочки друзів.

 

«Просто разом» Анна Гавальда

Якщо в попередній книзі два героя потрапляли в різні ситуації, то в романі Анни Гавальди трьох героїв доля звела під одним дахом і разом вони допомагають один одному змінити життя на краще.

Молода дівчина Камілла працює ночами прибиральницею, страждає від стресу і згадує про те, що колись була художницею. Сором’язливий продавець листівок Філібер, в якому ще відчуваються залишки його аристократичного роду. Талановитий кухар Франк встигає працювати в ресторані і доглядати за старою бабусею.

Окремо всі три героя слабкі і страждають від цього. Але будучи разом, вони знаходять спокій і внутрішнє тепло. Книга торкається теми дружби, розуміння і взаємовиручки. Є вихід навіть із найсумнішої ситуації, якщо ти не один.

 

«Що сказав небіжчик» Іоанна Хмелевська

Чули колись про іронічний детектив? Саме польська письменниця Іоанна Хмелевська відкрила для нашого читача такий жанр і прославилася дійсно нестандартною книгою «Що сказав небіжчик».

Головну героїню Іоанну по робочому контракту занесло в Данію. Хоч вона простий польський архітектор, талант потрапляти в пригоди приводить Іоанну в підпільне казино. Там вона стає свідком перестрілки і чує від вмираючої жертви загадковий шифр.

Героїню викрадають мафіозі і намагаються дізнатися деталі останніх слів небіжчика, але Іоанна не така проста і грає зі злочинцями свою гру. Таким нестандартним підходом до подачі історії книга привернула до себе увагу і навіть була екранізована за участю відомих радянських акторів.

«Що сказав небіжчик» – це відмінне чтиво для підняття настрою і занурення в атмосферу справжнього детектива. Героїня Іоанна не припиняє дивувати, утримуючи інтерес до розвитку подій до самого кінця. Цю книгу точно не соромно порекомендувати всім своїм друзям для ненудного карантину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *