Огляд-порівняння AirBook PRO 8S і PocketBook 740 Pro

При купівлі будь-якої техніки корисно порівнювати товари в одній ціновій категорії. За одні й ті ж гроші можна купити абсолютно різні девайси – якийсь виявиться недооціненим, а якийсь коштуватиме невиправдано дорого.

Сьогодні ми порівняємо дві електронні книги, які не можна віднести до бюджетних не тільки через вартість ~ 7000 грн, але і через нестандартний для звичайної читалки функціонал. AirBook PRO 8S від українського бренду AIRON і PocketBook 740 Pro виробництва Росії – уперед до огляду!

как скачать книгу на электронную книгу

Корпус і зовнішній вигляд

AirBook PRO 8S має більш класичну форму планшета. Корпус чорного кольору не має механічних кнопок (крім кнопки включення) і має лише три роз’єми знизу – microUSB, microSD і mini-jack 3,5 mm (TRS) для навушників. 

PocketBook 740 Pro більш складний в дизайні і виділяється згладженими нижніми кутами, швидше за все, для зручного тримання в руках. Корпус виконаний в сірому і чорному кольорі, спереду можна побачити 4 механічні кнопки для взаємодії. З роз’ємів є лише один microUSB на нижній межі девайса.

Обидві електронні книги мають екран E-ink Carta з діагоналлю 7,8″, роздільною здатністю 1872 x 1404 300dpi і 16 градаціями сірого. Вага PocketBook 740 Pro трохи більша за конкурента – 225 г в порівнянні з 192 г AirBook PRO 8S. 

Підсумки: AirBook PRO 8S виривається вперед. Можливість підключення навушників безпосередньо (у PocketBook 740 Pro тільки через перехідник або Bluetooth), наявність входу microSD карти, менша вага – все це об’єктивні переваги українського рідера. На користь PocketBook 740 Pro можна тільки відзначити, що він буде більш зручний тим, хто не звик до сенсорного управління книгою і надає перевагу механічним кнопкам.

Технічна начинка і автономність

Почнемо з пам’яті для файлів, книг, фото і документів – обидва девайса мають 16 Гб вбудованої пам’яті, але AirBook PRO 8S при цьому підтримує microSD карту, за допомогою якої можна збільшити доступний об’єм ще на 128 Гб. 

Розглянемо оперативну пам’ять, від якої залежить швидкодія девайса. AirBook PRO 8S перемагає і тут, так як має 2 Гб, що в два рази більше показників конкурента. Та ж ситуація з процесором – восьмиядерний Rockchip 3368 Octa-Core 1.5GHz в українського рідера проти двох ядер і 1 ГГц у PocketBook 740 Pro.

Незважаючи на меншу вагу, AirBook PRO 8S має Li-Polymer батарею ємністю 3100 mAh. Хоч це майже в два рази більше PocketBook 740 Pro і її 1900 mAh, час роботи девайсів практично ідентичний (близько місяця на одному заряді), так як AirBook споживає більше енергії.

Обидва рідера мають розумне підсвічування екрану з адаптацією під освітлення і час доби. Вночі екран буде світитися приємним теплим кольором, що дозволить відразу ж заснути після прочитання розділу вашої улюбленої книги.

І AirBook PRO 8S,  і PocketBook 740 Pro мають підключення по Bluetooth і Wi-Fi. Перше дозволить з’єднати девайс з колонкою або навушниками для прослуховування аудіо, а друге відкриває необмежені можливості по завантаженню книжок і файлів безпосередньо з інтернету.

Підсумки: кожен рідер має непогану технічну начинку, заточену під свої потреби. Хоч AirBook PRO 8S і має мало не в два рази вищі характеристики, PocketBook 740 Pro не працює значно гірше і повільніше завдяки своїй простоті і не такому розширеному функціоналу. Якщо ж дивитися лише на залізо, електронна книга від AIRON – це однозначний лідер.

Особливості та ОС

Ось ми і підібралися до головної відмінності цих двох гаджетів з практично однаковою ціною. PocketBook 740 Pro це однозначно якісна електронна книга з прошивкою на основі ОС Linux. За свої гроші вона пропонує великий екран, тривалий час роботи, плавний показ книг, розумне підсвічування і навіть захист від занурення в воду. 

З AirBook PRO 8S все не так просто. Завдяки сильному залізу і ОС Android 6.0.1, ця електронна книга має всі можливості планшета з однією лише відмінністю у вигляді E-ink екрану. Недолік це чи перевага – вирішуйте самі.

Всі ваші месенджери, соцмережі, робочі програми та ігри можуть бути запущені до, після або паралельно з читанням книги. Уявіть, ви навіть можете дивитися відео на YouTube або грати в гру під час нудної поїздки в метро.

Але це все додаткові функції, головне – це повна оптимізація і максимальний комфорт під час читання електронної книги. Не подобається вбудована читалка?  Завантажте будь-яку іншу з Play Market і налаштуйте її повністю під себе. Волелюбна ОС Android дозволить повністю налаштувати девайс під свої потреби.

Підсумки: очевидно, що AirBook PRO 8S і PocketBook 740 Pro вироблялися з метою створити просунуту і спритну електронну книгу. Але якщо PocketBook на цьому зупинилася, AirBook використовувала свої ресурси по повній, в результаті ставши повноцінним планшетом з E-ink екраном.

Який з цих рідерів кращий? Вирішуйте, виходячи зі своїх потреб. Якщо вам потрібна просто хороша електронна книга для рідкого читання в транспорті або перед сном – PocketBook 740 Pro і безліч більш бюджетних варіантів вам точно підійдуть.

Якщо ж ви любите нестандартні рішення і хочете мати девайс-швейцарський ніж, то AirBook PRO 8S – безумовно ваш вибір!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *