Ця стаття призначена для тих, хто тільки збирається купити електронну книгу і хоче дізнатися про них все. Що це за девайс? Скільки він коштує і чому він може конкурувати з багатофункціональним планшетом? Зараз ви все дізнаєтеся.

1. Що таке електронна книга?
Почнемо з найпростішого питання – що взагалі з себе представляє електронна книга? Вибір і різноманітність електронних книг величезний, але найчастіше це невеликий, розміром зі сторінку книги, девайс з дисплеєм і кнопками навігації.
Бувають сенсорні моделі, великі і мініатюрні, але головними ознаками електронної книги завжди є легкість, компактність і особливий E-ink екран, докладніше про який ми поговоримо нижче.
2. Чим електронна книга краще планшета?
Компактність, зручна форма, дисплей для читання – аж надто схоже на планшет. У чому тоді сенс обмежувати себе електронною книгою? Що ж, у неї є свої незаперечні переваги.
Перш за все, це вже згаданий E-ink дисплей. Він прекрасно імітує справжню книгу, що робить перехід з друкованої книги на електронну легким для більшості користувачів.
E-ink дисплей більш комфортний для очей, ніж екран планшета. Також він економніший в плані витрати енергії. У той час як планшет завжди споживає заряд батареї, E-ink його використовує тільки під час зміни тексту / зображення. Це дозволяє електронній книзі триматися тижнями без додаткової підзарядки.
Забавно, але багатофункціональність планшета може бути і його недоліком. Багато хто помічає, що під час читання їх відволікають повідомлення з соцмереж або банальне бажання зайти в YouTube. З електронною книгою подібні спокуси не страшні.
Якщо ж ви не можете визначитися між планшетом і електронною книгою – на ринку представлені такі цікаві варіанти як Airbook Pro 8S. Фактично це повноцінний планшет з E-ink дисплеєм, який об’єднав в собі всі переваги згаданих девайсів.

3. Чим електронна книга краща за звичайну?
Про це можна сперечатися вічно. Звичайна книга має свою неповторну магію – приємний папір, запах нового або старого друку, тверда або м’яка обкладинка. Вона не може розрядитися або тріснути від падіння зі столу. Але, чесно кажучи, ці переваги не витримують конкуренцію з електронною книгою.
Так, електронний девайс може розрядитися, пошкодитися і викачані книги не пахнуть новим друком. Але натомість ви отримуєте нескінченну бібліотеку книг, яку можна носити з собою на кожному кроці.
Електронна книга займає мінімум місця, може стати в нагоді як під час відпочинку, так і під час навчання / роботи. Ви самі вибираєте шрифт, фон, розмір сторінки і тексту. Вже після тижня користування електронною книгою ви зрозумієте – за ними майбутнє.
4. Чим відрізняються електронні книги?
В цілому у електронних книг не так вже й багато відмінностей – розмір дисплея, колір, форма, об’єм пам’яті, і т.д. Наприклад, AirBook City BASE і AirBook City LED відрізняються тільки кольором і наявністю підсвічування у другій моделі.
Найбільше від інших електронних книг відрізняються просунуті смарт рідери по типу AirBook Pro 8S. Вони об’єднують в собі функції планшета на Android та e-ink екран електронної книги.
5. Як вибрати електронну книгу?
Почніть з бюджету – скільки ви готові заплатити за електронну книгу? Після цього погляньте на доступні за відповідною ціною варіанти і порівняйте їх.
Зверніть увагу на підтримувані формати файлів, розмір дисплея, об’єм пам’яті і наявність підсвічування. Також не забудьте оцінити ємність батареї.
Визначилися з кращим варіантом? Тепер додайте до свого бюджету 25% і оцініть нові варіанти. Так ви точно не впустите максимально вигідні пропозиції, які можуть коштувати всього на 200-300 грн більше.

6. Скільки коштує електронна книга?
Ціновий діапазон електронних книг дуже великий – від дешевих виробів з Aliexpress до дорогих високотехнологічних книг від відомих брендів. Найчастіше серед девайсів на ринку техніки можна виділити як дорогі, так і бюджетні книги.
Так в інтернет-магазині AIRON можна знайти AirBook City BASE за 2499 грн і AirBook City LED за 2999 грн. З дорогих смарт рідерів представлений AirBook Pro 8S за 8888 грн.
7. Де скачати книги на свою електронну книгу?
Всю електронну літературу можна розділити на платну, безкоштовну і піратську. Найлегше знайти платні книги – існують цілі інтернет-супермаркети з величезним вибором літератури у всіх можливих форматах.
Деякі автори, особливо початківці, публікують свої твори безкоштовно. Також більшість світової класики і культової літератури можна виявити у вільному доступі без будь-яких обмежень для скачування.
Звичайно ж, є ресурси, які поширюють платний контент безкоштовно. Діяльність таких сайтів регулярно призупиняється правовласниками, а тому піратський контент складніше знайти. Найчастіше він неякісний і може містити віруси.
Всі перераховані ресурси ви можете знайти в цій статті: https://airon.ua/ru/top-5-sajtov-dlya-vashej-elektronnoj-knigi/