Перші екшн-камери були придумані ще в 2002 р. відомою компанією GoPro, а саме її засновником Ніком Вудманом. Завдяки YouTube, відео від першої особи ставали популярними, а ринок екшн-камер ріс з божевільними темпами.
Зараз, в 2020 році, зйомками від першої особи не викликати того ажіотажу, що раніше. На ринку з’явилося безліч сильних конкурентів, в тому числі і українська компанія AIRON, з не менш якісними камерами, ніж у GoPro.
З одного боку, багато хто почав сприймати екшн-камери як щось звичне, але з іншого – мало хто знає всі особливості та переваги цих девайсів.

1. Що таке екшн-камера, чому вона так називається і для чого вона потрібна?
Як вже було сказано вище, перші екшн-камери були придумані Ніком Вудманом – засновником GoPro. Нік хотів зняти відео під час серфінгу, але громіздка техніка ніяк не підходила для таких цілей. Так і з’явилася ідея маленької водонепроникної камери.
Action camera буквально перекладається як “дія камера” – девайс для зйомки відео в дії. Це не та камера, якій потрібен штатив і спалах. Швидше вам знадобиться декілька нестандартних кріплень і водозахисний бокс.
2. Чи можна знімати на телефон замість екшн-камери?
Сучасні флагмани від Apple, Google, Samsung та інших компаній можуть позмагатися з професійною технікою якістю зйомки. Їх компактність і наявність захисного чохла робить смартфони гідним конкурентом для екшн-камер.
Але, як і в будь-який іншій сфері, багатофункціональні пристрої поступаються тим, які розроблені під певний вид задач. Форма екшн-камер краще підходить для екстремальних умов, маленький екран краще захищений від подряпин і тріщин, конструкція спрямована на максимальний захист від вологи і пилу.
Звичайно, ви можете купити водозахисний чохол, селфі-палку і навіть пару кріплень під форму телефону. Але кожна зйомка буде величезним ризиком для вашого смартфона, вартість якого в рази вище будь-якої екшн-камери.
3. Як знімати на екшн-камеру? Чи є якісь особливості?
Особливості зйомки відео на екшн-камеру обумовлені її розмірами та умовами зйомки. Навряд чи ви захочете налаштовувати фокус і експозицію під час стрибка з парашутом. Все повинно бути просто, інтуїтивно і швидко – ось чому створювати якісне відео на екшн-камеру може навіть повний новачок у відеозйомці.
Також вам знадобиться креативність і набір кріплень. Забудьте про штатив і спокій – екшн-камера повністю розкриває свій потенціал в русі, польоті або під водою.

4. Наскільки надійна екшн-камера?
Кожен виробник екшн-камер турбується про надійність свого товару, адже це другий, після якості зйомки, фактор за важливістю. Гарна камера повинна бути сухою, чистою і неушкодженою після кожної зйомки в екстремальних умовах.
Крім якості збірки, в більшій мірі надійність камери залежить від водозахисного боксу. Якщо вам здається, що він пошкодився або протікає – перевірте його цілісність перед зйомкою. Краще купити новий бокс, ніж витрачатися на нову камеру.
5. Чи можна використовувати екшн-камеру як відеореєстратор або веб-камеру?
Будучи прикріпленою до автомобіля або монітора, екшн-камера не реалізує всі свої можливості. Але якщо найближчим часом ви не плануєте ніяких екстремальних зйомок, то вона цілком може приносити користь у ролі автомобільного відеореєстратора або веб-камери.
Це особливо зручно для автоблогерів, стрімерів і тревелблогерів. Використовуйте камеру для створення відеоконтенту, а потім закріпіть в якості веб-камери для запису своїх емоцій або реакції на отримані кадри. Екшн-камера компактна і універсальна, тому ви можете знайти для неї безліч нестандартних застосувань.
6. Як вибрати і де купити екшн-камеру?
Ми рекомендуємо вам купити екшн-камеру в інтернет-магазині airon.ua і розглянемо вибір камери на прикладі девайсів від AIRON.
Почніть з бюджету – скільки ви можете витратити на екшн-камеру? Новачки зазвичай починають з 1000-3000 грн, більш досвідчені контентмейкери можуть витратити на камеру 4000-6000 грн і навіть більше.
Зрозумійте, що ви купуєте за ці гроші. Наприклад, бюджетна Simple Full HD видасть картинку максимум 1080р 30 FPS, а трохи дорожча ProCam 7 здатна навіть на 4K 24 FPS. Що вже говорити про ProCam 8 і її 1080р 60 FPS, 1440p 60 FPS і 4K 30/50 FPS.

7. Скільки коштує екшн-камера?
Як було сказано вище, є бюджетні екшн-камери, середньої вартості і відносно дорогі. Якщо говорити про продукцію AIRON, то варто виділити бюджетну Simple Full HD за 1000 грн, середні за вартістю ProCam 7 за 2599 грн, ProCam 4K Plus за 3299 грн і останню модель ProCam 8 за 5999 грн.
Але пам’ятайте, що цінові категорії відносні. Та ж ProCam 8 здасться не такою дорогою в порівнянні з аналогами від GoPro або Sony. Тому ми радимо порівнювати камери, які схожі за характеристиками, а не за ціною.
8. Як підключити екшн-камеру до телефону або комп’ютера?
Кожна екшн-камера має microUSB або USB Type-C вхід, який служить не тільки для підзарядки, а й для передачі файлів з камери на комп’ютер. Передати файли на свій смартфон можна або переставивши в нього флеш карту, або по Wi-Fi сигналу.
Останній спосіб особливо зручний, адже він не вимагає наявності дротів і досить швидкий у порівнянні з передачею файлів по USB кабелю.
9. Як заряджати екшн-камеру?
Все просто – підключіть вашу камеру зі вставленим акумулятором до розетки або ноутбука за допомогою microUSB або USB Type-C кабелю. Також можна заряджати акумулятор окремо за допомогою зарядної станції – така йде в наборі з ProCam 4K Plus.Це особливо зручно якщо у вас кілька змінних акумуляторів.
Радимо вам завжди тримати високий рівень заряду і мати при собі 1-2 запасних акумулятора. Можливість зміни розрядженої батареї на заряджену не обмежує вас у часі зйомки і позбавляє зайвого стресу. Незамінна перевага камер від AIRON.
10. Як кріпиться екшн-камера?
На прикладі Airon ProCam 8 розглянемо види кріплення екшн-камери до поверхонь, предметів і частин тіла. Найбезпечніше тримати камеру в водозахисному боксі, тому він був розроблений з урахуванням адаптивності з усіма можливими кріпленнями.
Крім моноподів, статичних і гнучких штативів, бокс надійно кріпиться до аксесуарів для носіння на голові, грудях, руці або плечах. Ці кріплення не викликають дискомфорту, але і не злетять з вашого тіла при швидкому русі або ударі.