• Топ-5 програм для монтажу відео з екшн-камери ProCam

  Топ-5 програм для монтажу відео з екшн-камери ProCam

  Автор: Oksana Дата: 16.07.2021 Переглядів: 454

  Простота – ось головна перевага хороших екшн-камер. Якщо раніше потрібно було купувати дороге і громіздке відео-обладнання, щоб отримати пристойні кадри, то тепер достатньо натиснути всього одну кнопку на мініатюрній action камері.
   
  Візьмемо за приклад ProCam 4K Plus від компанії Airon – ця камера дозволить створювати високоякісні 4К відео відразу ж після розпакування. Ось тільки зйомка відео – це лише перший етап створення якісного контенту. Попереду чекають монтаж і публікація. Якщо з останнім ще можна впоратися, то монтаж здається чимось складним, що потребує безлічі додаткових знань і навичок.
   
  У багатьох початківців операторів і контент-мейкерів опускаються руки при виді десятків незрозумілих повзунків, налаштувань і функцій у першого-ліпшого редактора відео. Чому не можна монтувати відео так само просто, як знімати його на екшн-камеру?
   
  Якщо ви впізнаєте себе, не поспішайте засмучуватися – монтаж відео так само простий, як і зйомка на ProCam 4K Plus, за умови використання відповідних програм.
   
  Давайте поглянемо на кращі програми та додатки для монтажу відео з екшн-камер. Можливо, це допоможе вам позбавитися від страху перед процесом монтажу і поверне азарт до створення приголомшливого відео-контенту.
   

   

  1. VSDC Free Video Editor – ваш універсальний інструмент монтажу

   
  Редактор відео від компанії Flash-Integro LLC є дійсно простою програмою із безмежними можливостями. Уже на старті вам буде запропоновано завантажити відео, створити слайдшоу, записати відео з екрану і багато іншого.
   
  Вибравши потрібний режим ви потрапляєте в інтуїтивно зрозумілий інтерфейс з акцентом на основні функції. Почніть із завантаження відео – це можна зробити як безпосередньо з екшн-камери, так і скачавши його попередньо на жорсткий диск комп’ютера.
   
  Рекомендуємо вибрати саме другий варіант, адже він прискорить збереження, завантаження відео з action камери і на неї. Також це підстрахує вас в разі від’єднання USB кабелю або несподіваного відключення комп’ютера / камери. Одним словом – не ризикуйте своїм часом і нервами.
   

  У монтажі найчастіше необхідна функція обрізання, склеювання, заглушення звуку і тд. Все це не заховано десь в налаштуваннях, а знаходиться на самому видному місці віконця меню. Крім стандартного редагування пропонуємо вам погратися з різними ефектами, особливо пов’язаними з текстом.
   
  VSDC Free Video Editor дозволяє просто і швидко розмістити ваше відео всередині тексту, що дуже ефектно виглядає в якості заставки для блогу чи вступного кадру перед тревел-відео.
   
  Допомогти в освоєнні подібних прийомів допоможуть сотні відео-інструкцій від таких же користувачів на YouTube. Програма досить популярна, а тому її аудиторія часто ділиться уроками і порадами по монтажу знятого на екше-камеру відео.
   
   
   

  2. iMovie – коли більше нічого не потрібно

  Якщо користувачі Windows практично не використовують стандартні програми, то власники техніки Apple найчастіше зупиняються на вбудованому безкоштовному редакторі відео iMovie.
   
  Інтерфейс програми зустрічає інтуїтивністю і мінімалізмом, який властивий всім додаткам для MacOS. Вже зі старту, без всяких налаштувань, ви можете імпортувати відео і приступити до монтажу.
   
  Як і VSDC Free Video Editor редактор iMovie відмінно справляється з обробкою 4К відео. Також програма розпізнає всі формати відео з екшн-камер, тому можете забути про конвертування і втрату якості.
   

   
  iMovie по праву заслужив любов і довіру користувачів, а тому має значну аудиторію. На YouTube ви зможете знайти уроки, гайди і навіть повноцінні курси по монтажу відео з екшн-камери.
   
  Також вражають приклади робіт професійних операторів і монтажерів, які створюють за допомогою iMovie роботи рівня Голлівуду.
   
   

  3. ShotCut – знахідка для користувача Linux

  ShotCut є кросплатформним відеоредактором, що означає його доступність на Linux, Windows і MacOS.
   
  За функціоналом ShotCut найбільше схожий на VSDC Free Video Editor – такий же простий інтерфейс і набір базових інструментів. Що стосується більш просунутих функцій, ShotCut трохи відстає від свого побратима на Windows, але постійні оновлення скорочують дистанцію між двома відеоредакторами.
   
  Якщо ви користуєтеся Linux і хочете монтувати відео з екшн-камери саме на цій операційній системі – ShotCut стане кращим вибором. Користувачі інших ОС частіше віддають перевагу більш професійним редакторам, що були згадані вище.

   

  4. DaVinci Resolve – інструмент режисера

  Цей відеоредактор доступний на Windows і Mac, його функціонал практично ідентичний з VSDC Free Video Editor і iMovie, а простота інтерфейсу і інтуїтивність поступилися місцем тонкощам графічних налаштувань.
   
  Чому тоді DaVinci Resolve залишається популярним інструментом, особливо в колі режисерів? Вся справа в кольорокорекції – DaVinci Resolve справляється з нею краще за всі програми в нашій добірці.
   
  Якщо вам необхідний базовий монтаж відео з екшн-камери, радимо вибрати програму з більш простим інтерфейсом і системними вимогами. Якщо ж ви хочете більшого – DaVinci Resolve допоможе створити дійсно якісну і професійну картинку.

   

  5. Quik – максимальний рівень простоти

  Та все це здається занадто складним? У випадку з Quik вам навіть не потрібно включати комп’ютер, обійдемося одним лише смартфоном на Android або iOS.
   
  Quik – це творіння компанії GoPro. Додаток взяв все краще від попередника Studio і втілив в оболонці мобільного редактора. Інтуїтивний і максимально простий інтерфейс, великий вибір інструментів і форматів – Quik є конкурентом навіть для своїх більш великовагових побратимів на Windows і macOS.
   
  Завдяки швидкості роботи програми, ви можете отримати змонтований матеріал через лічені хвилини, що особливо актуально для тревел-блогерів, які не мають можливості проводити години за ноутбуком.
   
  Про якість відео переживати не варто – Quik видає прекрасну картинку з роздільною здатністю до 1080р. Чого ще вимагати від додатка для смартфона?

   

  Приємний підсумок

  Якими б не були ваші запити по монтажу відео з екшн-камери ProCam 8, якою б ОС ви не користувалися – завжди знайдеться якісна і безкоштовна програма з потрібним функціоналом.
   
  Впевнені, наша добірка дозволить вам за лічені хвилини створювати справжні шедеври без десятків годин навчання і звикання до інтерфейсу. Почніть творити вже зараз і діліться результатом в коментарях!